מרחב עולם תוכן לעסקים
 
 
 
 

אחריות חברתית

שותפות בין ציונות 2000, אשלים והקרן לילדים ונוער בסיכון של הביטוח הלאומי לטיפול והעצמה של בני נוער בסיכון שנפלטו מהמערכת הפורמאלית. המודל מבוסס על שיתוף בני נוער ביזמות עסקית ועל קידום יוזמות חברתיות עסקיות.
שילוב בני נוער בפרויקט של יזמות עסקית יוצר עבורם מסגרת מאתגרת ואטרקטיבית המאפשרת למידה מעשית תוך התנסות בלקיחת אחריות אישית וקבוצתית, בקבלת החלטות, ובהשתלבות בעולם העסקים האמיתי.
 
17 ציירים נכים מ – 8 מדינות באירופה, הגשימו חלום להקים גוף עסקי אשר יאפשר להם תעסוקה וקיום עצמאי מתוך קישוריהם האומנותיים. שאיפתם הייתה להשיג עצמאות מרבית ולא להוות נטל על החברה. יתר על כן, לשמש אות ומופת לכוח הרצון והתמודדות אמיצה עם נכות ומוגבלות.
כיום משתייכים לסניף בישראל 15 ציירים מכל קצווי הארץ .
פעמיים בשנה, בפסח ובראש השנה משווקים מוצרים, פרי מכחולם לקהל הרחב בארץ ובעולם.
כמו כן מתקיימות תערוכות ציורים של האמנים לאורך כל השנה ברחבי הארץ.
 
יד שרה היא אגודת מתנדבים גדולה המעניקה מגוון שירותים לטיפולי בית (HOME CARE SERVICES) לסיפוק צרכים המיוחדים של הפרט המתמודד עם קשיים תפקודיים. שירותים אלו מקדמים את האפשרות של הפרט להתגורר בביתו, בחיק המשפחה ובקרב הקהילה.
השירות המוביל ביד שרה הוא שירות השאלה של ציוד רפואי –שיקומי הפועל באמצעות סניפי יד שרה הפזורים בכל רחבי הארץ. שירותים נוספים: "נכונית " - שירות ההסעה למוגבלי תנועה, שירות לחצני מצוקה ממוחשבים, מרפאת שיניים גריאטרית, מרכזי יום שיקומיים ועוד.
 
המטבח של מאיר השמן הוא פרויקט התנדבותי המציע לילדים מקום אליו באים אחרי הלימודים, לאכול ארוחה חמה, לקבל עזרה בהכנת השיעורים ולשחק עם חבריהם. הפעילות ממומנת ע"י תרומות מזון וכסף.
בנוסף מתקיימות בימי שישי סדנאות בישול של שפים ידועים, התורמים את עבודתם. ההכנסות מסדנאות אלו הן קודש למטבח.
 
אלו"ט - האגודה הלאומית לילדים אוטיסטים - היא עמותת הורים לילדים, מתבגרים ובוגרים המאובחנים כלוקים באוטיזם או ב-PDD. העמותה מונה היום כ-1500 משפחות.
אלו"ט פועלת לקידום זכויותיהם של כל האוטיסטים בישראל ולשיפור השירותים הניתנים להם ולמשפחותיהם.
ואלו הן המטרות העיקריות שהציבה אלו"ט לעצמה:
סינגור - קידום זכויות אוכלוסיית האוטיסטים ומשפחותיהם בישראל.
קידום הידע בטיפול באוכלוסיית האוטיסטים ופיתוח מודלים לטיפול.
הקמה והפעלה של מסגרות ושירותים איכותיים למען אוכלוסיית האוטיסטים ומשפחותיהם.
 
דרונט בניית אתרים
© Daronet LTD.